Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Илинден и Сопиште.

Од 08:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од с. Сопиште. (Oпштина Сопиште)

Од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Даме Груев од бр. 2 до бр. 86 во нас. Илинден. (Општина Илинден)

Од 10:00 до 12:00 часот, корисниците од с. Добри Дол. (Општина Сопиште)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.