Повеќе од уметничко дело, повеќе од графит, ова е Македонија вели кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Зоран Коцевски за графитот посветен на Вардар и навивачката група од Ченто.

Токму во Гази Баба вечерва на средба со граѓаните се и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата, воедно и носител на листата во ИЕ2, Владо Мисајловски. Средбата започнува во 20:30 часот.

Претходно, Мицкоски ќе ги посети Чаир и Аеродром.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.