Пожарот кој се случи попладнево на Езерото Треска е локализиран. Како што информира Владимир Симоновски од Противпожарната служба за „Република“ огнот е изгаснат во 17 и 15 а гореле стрништа и ѓубриште.

Пожарот се случил внатре во самиот комплекс.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.