Последното светло за Петре Шилегов пред да им блесне на скопјани.

На само девет дена од поразот актеулниот градоначалник во заминување Петре Шилегов постави лед светилки во Градскиот парк, кој четири години во неговиот мандат тонеше во мрак.

И да, ќе рече Петре, Да не заборавиме дека половна мандат му помина во пандемија. Но, среќа, пандемијата на Шилеговци завршува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.