Поранешниот претседател на Одборот на Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени од СДСМ,  кој своевремено беше разрешен, вели дека е време Скопје да добие градска мајка, наместо татко како до сега.

Петар шил века се смееше 2018год кога вршише притисок за мое разрешување, зашто не ти го поминував на борд Топлификација и поранешен Шар во стара скопска Чаршија.
Во ходникот на владава како му викаше на еден министер од ДУИ – го ичистивме.
Е па, Шиле дојде време јас да се смеам.

Само ти немаш шанси да се смеш како ја ја се смеам многу слатко.
Гласам за партија, а за личност јас бирам кого да гласм.
Од татковци на градов видовме што се постига.
А да пробаме еднашка да имаме Мајка на Градов Скопје што викате татковци доста беа.
А шо викате, пишува Исени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.