Денеска полицискиот час започна порано од претходните денови, поточно од 16 часот. Улиците се празни, но пироманите не мируваат, па кај Универзална можеше да се забележи запален контејнер

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.