Полицијата излезе со информации за што била големата акција во центарот на Скопје.Како што велат од МВР се барал режан тутун во околината на Зелено Пазарче. Се влегувало во гаражи, тезги и подруми за да се открие бараниот тутун.

Во тек е голема акција за заплена на режан тутун по пазарите и други простори за складиран режан тутун.Продолжува успешната соработка меѓу Царинската управа, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарен инспекторат-велат оттаму.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.