Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од улиците „Бриселска“, „Софиска“, „Копенхагенска“, „Његошева“ и дел од „Женевска“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Како што стои во соопштението од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради менување вентил во шахта ф-2“ на „Бриселска“ 7 и ќе трае до завршување на дефектот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.