Победа на Бобан Стефковски во Гази Баба во првиот круг. Во неговиот штаб веќе се слави  победата која е особено значајна бидејќи во последната недела од кампањата беше изложен на дузина навреди и осуди.

Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ победија или водат во повеќето оштини во Скопје

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.