Три децении прославија вчера навивачите на групата „Шверцери“ со спектакуларен огномет на Скопското кале и со распослување на огромно знаме на ѕидините на тврдината.

Навивачите на прволигашот Шкупи од Чаир, популарните Шверцери, најавија повторување на пиротехничкото шоу и по денешниот дерби-дуел од Првата лига против Вардар, што се игра од 16 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.