Секојдневната поддршка што ја добивам од пријателите е еден од моите главни мотиви за да продолжам да се борам за модерно и современо Скопје, град каков што заслужуваме. Им благодарам на моите пријатели Владимир и Виктор.
Со нивната и довербата од скопјани ќе успееме да ја реализираме визијата за Скопје да биде модерна европска метропола- напиша Данела Арсовска на својот фејсбук профил.

Кандидатката за градоначалник на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, објави фотографија со доктор Владимир Чадиковски и доктор Виктор Камнар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.