Во скопската Зоолошка градина повторно имаме бејби бум или поголем број принови.

Најновата вест е дека во зоолошката, по многу години, се роди женско прле.

Убавата вест од Зоолшката ја објавија со фотографија од магарицата и нејзиното прле.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.