По Цветко и Цветанка нова радост во скопската Зоолошка. Се роди мало пони, а мајката е постојано до него. Радост за децата и посетителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.