Иако пред неполна недела на локацијата кај железничката станица покрај кејот на Вардар, Комунална хигиена имаше акција за чистење, фотографиите од терен покажуваат дека ѓубре таму се уште има и тоа во големи количини.

Фото: ФБ група – Не биди ѓубре

Дали таму неодамна се чистеше, се прашуваат корисниците на социјалните мрежи, што е сосема логично ако се види состојбата на оваа локација денеска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.