Кога после 4 години власт, главен проект ќе ти биде најава за нова општинска зграда, покажува дека цеп мандат е загубен! – коментира Златко Перински  советник во Општина Аеродром, откако општинскиот совет  ја утврди динамиката за изградба на административната зграда.

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, најави дека набрзо ќе биде објавена јавна набавка за изработка на главен проект за зградата, по што ќе следува и избор на изведувач на градбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.