Повеќе од дваесет години жителите на ул. 77 во Волково чекаа за асфалт до своите домови.
🦺Благодарение на Град Скопје и екипите на ЈП „Улици и патишта“ – Скопје од денес ќе газат по нов коловоз.
🤝 Со градоначалничката Danela Arsovska ветивме дека во нашиот мандат нема да има заборавени места и на тоа посветено работиме од првиот ден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.