Пешак заврши во болница откако утрово беше прегазен на пешачки премин во центарот на Скопје, односно на завршувањето на пешачката зона на улица Македонија, јавува ТВ21.

Пешакот се здобил со повреди на главата и на рацете и со возило на брза помош е пренесен во болница.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.