Познатиот музичар Петар Ѓеоргиевски , попознат како Перо Камиказа на Фејсбук објави документи за прославата на Нова година која ја организираше градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

Камиказа според приложените документи тврди дека целата организција на новогодишната ноќ чинела неверојатни 260.000 евра додека настапот на босанската ѕвезда Дино Мерлин бил платен 100.000 евра.

Овој текст немаше да постои доколку горе споменатиов лик што презимето му почиња на Ш……. не изјавеше во еден портал дека конечно паланката Скопје ја направил метропола со настапот на Дино Мерлин. Види Бога ти!? Во прилогот што следи ќе видите дека Скопје многу пред он и да знае дека се пречекува Нова година на плоштад веќе бил метропола. И тоа со писанија во светски часописи. А чинело 10 пати помалку. Кај испариле парите?!-прашува Георгиевски.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.