Во раните утрински часови денеска биле исечени повеќе десетици дрвја во кругот на средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје објави Газета.мк.

Овој грд и екстремно штетен чин за градот Скопје до ГАЗЕТА.МК го пратија многу граѓани кои биле во тој дел од градот кој не е повеќе од 1,5 километар од центарот на Скопје. Очекуваме надлежните од Град Скопје да излезат со образложение зошто се сечат овие дрвја стари повеќе од 50 години, пишува порталот.


Повеќе фото ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.