Претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Сарај Мартин Стојановски преку статус на Фејсбук пишува дека веќе четири дена Горна и Долна Матка немаат автобус.

Четврти ден Горна Матка и Долна Матка немаат автобус. Четврти ден патот е замрзнат и оние граѓани кои немаат автомобил одат пеш 3 км до соседните села па одтаму се качуваат во автобус. Колку ли еден градоначалник треба да е незаинтересиран за своите граѓани што еден обичен пат од неколку км го остава замрзнат и граѓаните остануваат на милост и немилост.
Еве сонцето изгреа, денес ќе биде времето погодно за топење на мразот по улиците па Петре Шилегов и неговите заспани институции ќе нема потреба да се грижат за граѓаните на Сарај.
Никогаш повторно лош татко на градот Скопје, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Почитувани граѓани,

Четврти ден Горна Матка и Долна Матка немаат автобус. Четврти ден патот е замрзнат и оние граѓани…

Posted by Мартин Стојановски on Tuesday, 16 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.