Последен пат е виден во Топанско Поле кога излегол од својот дом во раните утрински часови. Има околу 80 години, нема знаци на деменција, се вика Пандо Лазовски, немам точни информации како бил облечен, висок е околу 160 сантиметри, ситен е и слаб. Ве молам ако го забележите во било кое време на денот или ноќта телефоните ќе бидат достапни. Доколку имате некаква информација јавете се на: 070228483, 075293457, 070363291

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.