Локацијата која во минатото беше место за рекреација на лисичани, игралиштето спроти амбулантата во населба Лисиче, веќе подолго време е крајна спротивност на тоа што беше.

Купишта ѓубре можат да се видат на само неколку метри од амбулантата, а на местото на игралиштето има огромни диви треви.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.