Фрлањето шут во контејнерите е недозволено. На несовесните наши сограѓани им е изречена казна од градскиот инспекторат. Секој треба да се грижи за нашиот град.

#СакајГоСкопје #ЧекорПоЧекор, напиша градоначалникот Шилегов на својот ФБ профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.