Синоќа во интернатот Здравко Цветковски паднал плафонот и ги исплашил учениците сместни таму. За среќа на местото на несреќата, немало никој, па рушевините паднале во празен тоалет. Како и зошто се случило ова се уште не е познато. Ќе има ли одговорност или не? Дали и за овој случај се ќе биде турнато под тепих и ќе биде оставено на среќната околност што нема жртви или повредени после ваквиот настан.

Засега има само предупредување за учениците – Таванот е паднат, не влегувајте!


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.