Во рамките на своите редовни активности и на барање на граѓаните кои не следат и ја поддржуваат нашата работа на 5-ти јуни, сабота, од 10:00 до 14:00часот ќе се одржи ОТВОРЕН ДЕН во прифатилиштето на ЈП Лајка.

И овој пат волонтерите ќе може да придонесат за подобрување на благосостојбата на кучињата згрижени во прифатилиштето на ЈП Лајка и да уживаат со нив преку дружење, прошетки, играње, хранење, бањање и чешлање.

Притоа ќе може да добијат повеќе информации за секое од нив, за целиот хуман третман низ кој што имаат успешно поминато, за процесот на вдомување, како и практични совети при вдомување на куче.

Бројот на места е ограничен затоа е потребно да го потврдете вашето присуство на [email protected]*

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.