Оваа новаата искривоколчена зграда што планираат да ја градат во Центар со лијани и бонсаи по терасите, ако ни дојде некој земјотрес и ако ја види, ќе си рече дека поминал од тука и ќе ја одмине. Ќе тресе на друго место.
Така е ко се гради плански. Му правиш дубара на земјотресот и го спасуваш Центар, баш кадешто е најтрусно местото, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.