Инспекторат на Град Скопје – Комуналните редари под Кале лоцираа и фатија група која нелегално спалува кабли и истите се соодветно казнети.

Пожарна Скопје го поздрави потегот и повтори дека горењето кабли во несоодветни услови на отворено освен што го загадува воздухот, е потенцијал за настанување пожар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.