Ѓубрето од „7″ Аеродром правилно распоредено покрај контејнер. Можеби било во контејнер па е извадено, но ова на ништо не личи, коментираат жители на скопската општина Аеродром.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.