Претседателот на УЗ “Пецо Божиновски Кочо” на социјалните мрежи реагира на последните настани поврзани со населбата Трнодол и носењето на ДУП-от. Според Ѕвонко Димитровски, градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев  во медиумите изнесува лаги дека активисти на ВМРО-ДПМНЕ правеле нереди и оти Богоев не го почитува мислењето на Урбаните и Месните заедници.

Прочитајте ја неговата реакција во целост.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.