Општина Карпош со мерки протиб коронавирусот.

Отворените игралишта, фитнес зони ги опколивме со лента за да не се користат!

Колку сме посовесни и ги почитуваме мерките за заштита од коронавирус, толку побрзо ќе се вратиме на секојдневниот живот и навики.

Интензивирани се контролите од МВР и Армијата, при што ЗАБРАНЕТО Е собирање во група на повеќе од пет лица. #ЗаштитиСе

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.