Како е по населбите и помалите општини ако најбезобрано се отвора и затвора вратата на штабот на актуелен градоначалник и кандидат за уште еден мандат во центарот на Скопје?

На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа дека се прекршува изборниот молк така што штабот на кандидат предложен од политичка партија, кој се наоѓа на улица „Македонија“ во центарот на Скопје, е отворен и денеска. Со тоа е прекршен и Изборниот законик.

На видеото се гледа како влегуваат и излегуваат луѓе од штабот, актуелни градоначалници и кандидати, претседатели на совет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.