Откорнато дрво од денешното краткотрајно невреме во Скопје оштети две возила зад паркингот кај „Холидеј ин“.

Уште едно навидум здраво и зелено дрво падна после денешното невреме, овој пат зад паркингот кај Холидеј Ин.
За среќа, нема повредени граѓани, но оштетени се две паркирани возила, соопшти градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.