Снегот и замрзнатите улици можат да ги наполниат болниците. Таква е праксата од претходните години.

Општините потрошија илјадници евра за набавка на опрема и сол, и да не забораваат дека треба да ги употребат.

Народниот правобранител им порачува на граѓаните да не ја чекаат правдата и правата, туку да се борат за неа. За скршениците кои настанале како последица од нерасчистените улици, граѓаните можат да ја тужат општината во која паднале.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.