Кисела Вода преку профилот на Фејсбук најави дека ќе ги чисти улиците. Меѓутоа, на фотографиите со распоредот пишува дека улиците ќе се чистат пред 20 години, односно во 2001 година.

-Целосниот распоред за акцијата за миење на улиците, а наскоро ќе следи и акција за прибирање и отстранување на кабаст отпад, се вели во објавата.

Целосниот распоред за акцијата за миење на улиците, а наскоро ќе следи и акција за прибирање и отстранување на кабаст отпад.

Друго објаснување нема, освен дека Кисела Вода поседува некаква временска машина, која ќе ги врати 20 години наназад. А кофа веќе се враќаат, нека го средат и хаосот создаден години наназад.

Posted by Општина Кисела Вода on Tuesday, 2 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.