Од Општина Чаир информираат дека инвестирале во  своремени машини за почиста животна средина.

Од денес општинската служба за одржување на јавната чистота, за време на секојдневните акции за чистење ќе ја има на располагање новата електрична машина за собирање на отпадот и лисјата низ тротоарите!

Есен се ближи и ние максимално се подготвувамe инвестирајќи за зголемување на ефикасноста на дејствување преку набавка на современи машини за чистење, стои во соопштението од Општина Чаир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.