Општина Центар ќе врати назад 1,5 милион евра од фирмата „Пелагонија“ од Гостивар поради кои лани летото и беше блокирана сметката.

Врховниот суд одлучил постапката меѓу Центар и „Пелагонија“, која беше отворена поради стопирањето на изградбата на катната гаража кај „Нова Македонија“, да биде вратена на почетокот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.