И денеска продолжува акцијата на Општина Центар  за уривање на дивите тераси на кафулињата. Во тек се активности за отстранување на терасите на улицата Ленинова.

Дел од сопствениците на кафулињата вчера најавија дека сами ќе ги урнат терасите, но до утрово тоа не го сториле, па затоа на терен повторно изглезе полицијата заедно со работниците.

-Се што е нелегално ќе биде отстрането, велат од Општината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.