Скопската Општина Аеродром организираше Василичарски ручек во пензионерскиот дом во населбата.

Како што соопштија од Општината, над 150 пензионери добија пакети со топол оброк во пресрет на претстојниот празник Василица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.