Скопската општина Аеродром и оваа учебна година ги олеснува трошоците на родителите за новите првачиња.

„Обезбедуваме по 3.500 денари за секое прваче. Ги враќаме парите назад кај граѓаните, овозможуваме безгрижен почеток на новата учебна година и подобри услови во образовниот процес за секое дете“, велат од Општината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.