На Единствениот повикувачки бој за итни случаи 112 во Центарот за управување со кризи (ЦУК) имало пријава за блокови од тераса што висат и се пред паѓање, а претставуваат опасност за минувачите бидејќи биле бетонски. Опасното место за минувачите е на Булевар „Илинден“ во Општина Центар во Скопје, спроти Влада.

На барање од ЦУК, веднаш од Општина Центар излегле на терен, по што повратно го известиле ЦУК дека опасното место е обезбедено – заградено и е видно обележано, за што испратиле и фотографија од местото.

Проблемот со отстранување на опасните блокови од тераса што висат и се пред паѓање ќе се решава во наредните денови.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.