Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на ГРОМ Стевче Јакимовски влезе во вториот круг по пребројаните 100% од гласовите на ДИК.

Имено тој освои 6.841 гласови, додека второ пласираниот Оливер Зафировски од ВМРО-ДПМНЕ има 6.560 глас.

Прво пласиран е Душко Весковски од СДСМ со освоени 9.311 гласа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.