На Фејсбук страницата „Ѕид на сообраќајниот срам“ се појави фотографија на која возило со скопски таблички, сопственикот уредно си го паркирал на Камениот мост.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.