Градоначалниците на Град Скопје и општина Аеродром, Петре Шилегов и Златко Марин, во своите кампањи пред изборите ветуваа зеленило.

Кога ги добија гласовите на граѓаните, тие наместо да садат дрва, го раскасапија Скопје.

Денес на мета се дрвата во општина Аеродром, во делот Острово кај основното училиште „Браќа Миладиновци“.


Од утрово таму се исечени голем број на дрва, зеленилото е целосно уништено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.