СДСМ се насанка самата во своите лаги, вработува партиски војници, обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Според „финската“ реформа на Царовска се вработуваат наставници само со партиска книшка. Таков обелоденет случај е и во СДСМ Општинска Карпош каде што тие наредуваат, а Стефан Богоев извршува. Срамота, професор ментор се избира во нивната општинска. Според методологијата на СДСМ кариера, квалификации и професионалност се неважни за вработување, обвинува опозициската партија и објавува доказ од списоците на општинската организација на Карпош.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.