Базенот во скопскиот спортски центар „Борис Трајковски“ од денеска, 20 јануари, не работи поради дефект на системите за греење, објавија од спортскиот центар.

Ве известуваме дека поради сериозен дефект на системите за греење базенот нема да биде отворен за користење од 20.01.2022 година. По отстранување на дефектот ќе бидете информирани за повторно отварање на објектот, велат од СЦ „Борис Трајковски“.

Лизгалиштето што е во склоп на СЦ „Борис Трајковски“ работи нормално.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.