Јовески посочи и дека Обвинителството ги следи настаните околу проектот за изградба на кулите спроти Холидеј Ин и од тој аспект проценува дали во определени дејствија има елементи на кривично дело.

-Во тој момент кога Обвинителството ќе процени дека постојат елементи на кривично дело ќе отвоир соодветна постапка, изјави државниот јавен обвинител Љубомир Јовески.

Во меѓувреме и жителите околу објектот најавија дека ќе судат во Стразбур ако се почне со градба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.