Опремена со ќеса и ракавици, Обвинителката Вилма Русковска, заедно со 30-ина вработени, се појави пред гаражата “26 јули” за да се приклучи на акцијата за чистење на градот.

Русковска со список во рака проверуваше кој од колегите дошол.

Одговарјаки на новинарско прашање Вилма Русковсла кажа дека ветингот е добра работа за прочистување во правосудството.

Денеска 40 илјади административци заедно со „Не биди ѓубре“ чистеа отпадоци на повеќе локации во Скопје, но и во други градови низ државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.