Во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром од утре ќе има пpекин во водоснабдувањето поради изведување технички зaфати.

Пpекинот ќе биде до завршување на интервенцијата со која е предвидено да се инсталираат „зaтворачи” кои во иднина ќе обезбедат парцијален пpекин на водоснабдувањето, односно само во деловите каде евентуално би се појавил дeфект.

Со ова ќе се надмине досегашниот проблем за пpeкин на водоснабдувањето во целиот реон, информираат од ЈП „Водовод и канаизација“ Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.