Повеќе од 40 автобуси на ЈСП со месеци не возат низ главниот град. Неодамна, „Телма“ објави дека причината за тоа се гумите, а од ЈСП демантираа, велејќи дека тие автобуси се целосно нефункционални.

Во меѓувреме, низ улиците на главниот град возат вакви автобуси:

(фото: Ѕид на сообраќајниот срам)


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.