Четириесет и деветгодишиот И.К. од Скопје во Полициската станица Центар пријавил дека вчера околу 11:00 часот додека се движел по улицата „Македонија“ бил каснат од куче-скитник.

По инцидентот се упатил во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.